АгроТехСервіс-2022

Новий аграрний сезон розпочато!

У Запоріжжі відбулася аграрна виставка для професіоналів «АгроТехСервіс-2022»

 З 8 по 10 лютого у Запоріжжі у виставковому центрі «Козак-Палац» відбулася 21 спеціалізована виставка аграрних технологій «АгроТехСервіс»

 «АгроТехСервіс» об’єднав цілий комплекс важливих заходів для професіоналів галузі. На початку нового аграрного сезону у Запоріжжі традиційно демонструються актуальні технології, відбуваються конференції, експертні зустрічі і консультації. Постійні учасники аграрної виставки – виробники сільгосптехніки і матеріалів, наукові інститути, представники профільних асоціацій, кластери.

Цього року у виставці взяли участь понад 100 українських компаній з Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Житомира, Києва, Краматорська, Одеси, Полтави, Сум, Харкова, Черкас, загалом – 11 регіонів України. Продукцію та послуги представили більше 350-ти торгових марок. Один із головних напрямів - сучасна сільгосптехніка. Це трактори і зернозбиральні комбайни, посівна і ґрунтообробна техніка виробництва України, а також Італії, Німеччини, Словаччини, США, Фінляндії, Франції, Чехії, Японії.

Протягом трьох днів познайомитися з сучасними аграрними технологіями до ВЦ «Козак-Палац» завітали більше 2000 відвідувачів. До уваги аграріїв – ІТ-технології для точного землеробства і контролю за основними процесами в сільському господарстві, засоби автоматизації бухгалтерського обліку, сучасні будівельні матеріали, енергоефективні технології, системи опалення.

Виставка завжди дає старт новим об’єднанням та ініціативам. На «АгроТехСервіс» презентували колективний стенд Запорізького кластеру «Інжиніринг – Автоматизація - Машинобудування». В числі учасників об’єднання є компанії, що працюють у секторі сільгоспмашинобудування, а також промислового інжинірингу, автоматизації, ІТ, представники науки і освіти. Кластер зацікавлений у розширенні зв’язків з промисловцями з інших регіонів України.

Головна подія ділової програми - конференція «Агросектор України у 2022 році», організована за підтримки комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України. Основні питання для обговорення:

  • Державні програми підтримки агросектору у 2022 році.
  • Зміни в податковому законодавстві України, ризики для аграріїв.
  • Перші підсумки запровадження ринку землі в Україні.
  • Можливості фінансування агросектору.
  • Перспективи експорту органічної продукції.
  • Експортні можливості продукції сільськогосподарського призначення у 2022 році.

09 лютого стартувала тренінгова сесія «Готуємося до органічного виробництва та експорту» за участі Люка Ван Луверена, старшого радника по зв'язкам з ЄС у Торгово-промисловій палаті Антверпена, (Бельгія) – партнера Запорізької торгово-промислової палати у реалізації твінінгового проєкту з розвитку органічного виробництва.

Також відбулася науково-практична конференція «Садівництво та ягідніцтво». Асоціація «Укрсадпром» на чолі з Олександром Матвійцем, що ініціював дискусію про технології та забезпечення розвитку галузі.

 Відбулися семінари учасників виставки на теми: «Системи знань та інновацій для розвитку сільського господарства», «Сучасні інструменти для точного землеробства», «Вирощування часнику, полуниці, шафрану».

* Форум відбувся з дотриманням усіх карантинно-санітарних вимог. Для безпеки й комфорту відвідувачів та учасників створені всі необхідні умови: система онлайн-реєстрації відвідувачів, обмеження і контроль кількості людей, що одночасно знаходяться у приміщенні, розмежування маршрутів на вхід і вихід, регулярна дезінфекція поверхонь, знезараження повітря, безпечні відстані між стендами.