ВАШ ПАРК ВИКОРИСТОВУЄ БАГАТО ПАЛИВА? МИ ДОПОМОЖЕМО ВАМ ЗМЕНШИТИ ВАШІ ВИТРАТИ!

Витрати на утримання навіть однієї вантажівки - не кажучи вже про весь автопарк - вимагають досить великих грошей. Але оптимізація витрат на паливо також не є неможливим завданням. Просто спробуйте контролювати витрату палива транспортних засобів - ви побачите, що цього достатньо. Ми радимо вам, як це зробити, щоб мати якомога більший набір даних і негайно дізнатися про можливі зловживання.

Якщо ви стежите за веб-сайтами про ринок TSL, то, безсумнівно, досить систематично натрапляєте на нові повідомлення про викрадення палива з вантажівок на стоянках. Однак, як правило, ви читаєте про невдалі спроби, коли зловмисники отримують негативні наслідки. Успішних ніхто не підраховує, тому марно шукати статистику - багато водіїв або вантажовідправників просто не повідомляють про такі ситуації, включаючи втрати у витратах з гучним зітханням. У будь-якому випадку, досить послухати цих досвідченіших водіїв: вони будуть говорити про те, як цілі банди регулярно зливають паливо з баків нещасних колег, які відпочивають на популярних стоянках по всій Європі. Злодії стають дедалі нахабнішими. У серпні цього року німецька поліція зловила 27-річного румунського водія вантажівки, який мав у своєму транспортному засобі повне обладнання для зливу палива з баків інших вантажівок.
Але будьмо відвертими - водії, які бродять європейськими (і, мабуть, не лише європейськими) дорогами, грабуючи своїх колег, є лише частиною проблеми. Інша частина - це нечесні працівники, які обманюють власних роботодавців. Є багато способів - злити паливо з власного бака і продати його на бік, залити трохи пального під час заправки грошима компанії, шахрайство на рахунках-фактурах або пройдений кілометр. Все це підводить нас до суті цієї статті: найкращий спосіб контролювати кількість та витрату палива у великих транспортних компаніях.


Навіщо контролювати паливо?
Чому ви повинні розглядати можливість контролю витрати палива вашої компанії, навіть якщо ви можете трактувати випадкові крадіжки третіми особами на дорозі як незначну втрату і ви маєте 100% впевненість у власних водіях? Оскільки, маючи повну статистику споживання пального на конкретних маршрутах конкретними транспортними засобами, ви можете отримати набагато більше корисних даних. Завдяки їх аналізу легко виявитись, що певні маршрути, хоч і трохи коротші, ніж їхні альтернативи, генерують більшу витрату палива через специфіку руху. Якщо даний транспортний засіб має значно більшу витрату палива, ніж інші з тими ж параметрами, ви відразу дізнаєтесь, що варто взяти його на огляд. Нарешті, ви також отримаєте додаткову інформацію про те, як поводиться ваш водій за кермом - достатньо відправити кількох водіїв до однієї точки за одним маршрутом. Якщо один з них використовує набагато більше палива, ніж інші, можливо, варто ознайомити його з технікою екологічного водіння? Чого все це варте? Навіщо турбуватись? Зверніть увагу, що кожен втрачений (викрадений або неефективно використаний) літр пального є специфічною фінансовою втратою. Тепер перевірте власні книги та знайдіть стовпець, який повідомляє, скільки ваша компанія платить за паливо на місяць. Ось підказка: витрати на паливо іноді складають навіть 1/3 усіх витрат на утримання автопарку. Контролюючи паливо, ви дізнаєтесь, чи працюють ваші працівники та обладнання надзвичайно ефективно, чи можна зменшити постійно величезну кількість загальних витрат на паливо. І повірте нам - якщо ви ще не контролюєте витрату палива у своєму автопарку, ви точно можете заощадити на ньому, не жертвуючи якістю обслуговування.


Традиційні методи - багато роботи і мало результатів
Як зробити так, щоб жодна крапля придбаного палива не була витрачена даремно? По-перше, потрібно перевірити, скільки палива насправді слід використовувати. Варто розрахувати середнє споживання кожного автомобіля. Формула проста: розділіть кількість спаленого палива на пройдені кілометри і помножте на 100. За допомогою цієї інформації ви зможете більш-менш знати, чи трапилось щось на наступному маршруті даного транспортного засобу, що мало б викликати ваші підозри чи ні. Однак цей метод вимагає великої кількості розрахунків та постійної перевірки рівня палива та рахунків-фактур для заправки. Чим більше транспортних засобів ви обслуговуєте, тим обтяжнішим це стає. Крім того, похибка є досить великою, що при менших об’ємах ви можете навіть не помітити. Деякі компанії вводять спеціальні форми для заповнення водіями - вони містять інформацію про рівень палива, витрату палива, заправку тощо. Однак жоден із цих методів не дає 100% впевненості, і обидва лише накладають на працівників подальші зобов’язання. Ще одним варіантом є введення паливних карток - передплачених платіжних карток, якими можна користуватися на АЗС. Таким чином, ви можете опосередковано контролювати паливо, контролюючи витрати на нього. Однак і тут не можна говорити про скрупульозність, оскільки досить незначні коливання цін між окремими станціями або з часом, і результати можуть відрізнятися. Це також інший метод, який вимагає аналізу рахунків-фактур та клопітких розрахунків.


Оптимальне рішення поставляється із системою TrustTrack
Ми знаємо, що ви думаєте: хтось повинен придумати ідею системи, яка автоматично надасть нам усі дані, так? Тож ось хороша новина: TrustTrack від Ruptela може контролювати фактичне споживання палива, але також і набагато більше. Все, що вам потрібно зробити, це встановити відповідні модулі, сумісні з програмним забезпеченням TrustTrack, у транспортні засоби. Що це робитиме? Він надасть вам ряд різноманітних даних, які дозволять точно контролювати паливо. Ви зможете перевірити, скільки пального знаходиться в баку даного автомобіля, його поточні витрата, коли він був заправлений, - все це в будь-який час і навіть не виходячи з офісу. Ви також зможете отримувати сповіщення про заправку або раптову, значну втрату палива з бака - у випадку крадіжки про це відразу дізнаєтесь і ви, і ваш водій. Звіти також дозволять вам визначити, чи транспортний засіб не використовує більше палива, ніж слід, що може бути наслідком несправності. Ви також зможете з’ясувати, чи водії використовують найбільш економічний стиль водіння, а також визначити, чи є маршрут більш економічним чи ні. У звітах, надісланих TrustTrack, ви можете побачити загальну кількість палива, що використовується на маршруті, його рівень на початку та в кінці маршруту, середнє споживання, випадки заправки та спорожнення разом із місцем цих подій. Більше того - якщо в баку відбудеться реальне падіння рівня палива, ви отримаєте негайне повідомлення всередині системи TrustTrack, електронною поштою або SMS. Це дозволить вам негайно попередити водія (про що також може повідомити система безпосередньо) або поліцію. Всі дані надходять безпосередньо з вантажівки - вони беруться або з бортового комп’ютера (CANbus), або з модуля, встановленого в баку. Як результат, інформація надзвичайно точна і завжди актуальна.


Простий спосіб заощадження
Інвестуючи в систему TrustTrack та датчики рівня палива, ви гарантуєте, що у вас завжди буде доступ до всієї інформації про витрату палива. Відтепер ви точно будете знати, яким є витрата всього вашого автопарку та яке фактичне споживання. Від вас залежить, як ви будете використовувати цю інформацію, але її отримання - це вже перший, найбільший і найважливіший крок до реальної економії. Завдяки їй ви швидко усунете недоліки, що споживають паливо, недобросовісних працівників або випадки крадіжок на маршруті. Це зробить ваші інвестиції в TrustTrack, простими у використанні та практичними, що дуже швидко окупиться, і вам буде дуже легко оптимізувати споживання палива та зменшити витрати на паливо. Пам’ятайте, що щомісячні витрати на АЗС - навіть якщо у вашого автопарку вони є - можуть сягати до 30% усіх витрат на технічне обслуговування. Зменшення їх навіть на кілька відсотків - це великі заощаджені гроші.
www.ruptela.ua